Sakaldan Saç Ekimi

Geniş açıklığı olan dökülmelerinde ense donör alanı daraldığı için alınabilecek kök sayısı sınırlı kalmakta ve bu az sayıda alınabilen kökler hastanın beklentisini karşılayacak düzeyde sıklık sağlayamamaktadır. Donör alanının yetersiz olduğu durumlarda göğüs kılları ve sakal ciddi çözüm olmaktadır. Bu yedek donör alanlardan göğüs kılları uzamaması ve genellikle çok kaliteli olduğu için sakal daha öne çıkmaktadır. Ekimde harcanan emek ve para aynı olmasına rağmen ancak 2 göğüs kılı bir sakal kılı kadar dolgunluk sağlayabilmektedir. Diğer taraftan göğüs kılları uzamazken sakal kılları aynı ense kılları gibi uzamaya devam eder.

Sakaldan saç ekiminde, özellikle sakal bölgesi geniş ve yoğun kıllı olanlarda bu bölgeden 4000-5000 greft alınabilmektedir.1000 sakal kökü 1500 -2000 civarı saçın yapacağı kadar kapatma sağlar. Sakal daha kaliteli olduğu için saçın verdiği dolgunluk görüntüsünden daha verimlidir. Sakal alımı daha çok sakalın gereksiz kısımları olan çene altı, boyun kısmı ve elmacık kemiklerinin üstünden yapılır.

Yüz tüyleri, büyüme fazında (anagen) uzun süre kalır ve vücudun diğer bölgelerindeki kıllara kıyasla kısa bir süre istirahat fazına (telojen) geçer. Bu, her nakledilen yüzdeki kılların çoğu zaman artan bir saç folikülüne sahip olacağı anlamına gelir. Bu, yüz tüylerinin daha uzun süre yerinde kalmasına ve daha uzun kıl yapısının büyümesine imkan tanır ve bu da saç nakline büyük katkıda bulunur. Sakal tüylerinin daha kalın saçlı yapısı da nakledilen alanda daha fazla hacim sağlar.

Ortalama bir insanda sakal alanı, saç ekimi yapan bir doktorun yalnızca yaklaşık 3.000 grefti çene ve boyun altındaki alanlardan hasat etmesine izin verir. Hasta, yüz tüylerinin görünümünde önemli bir değişiklik yapmak istemiyorsa ortalama sayı budur. Hasat edilen tüylerin sayısı yüz tüylerinin yoğunluğunu düşürmek veya sakallarından tamamen kurtulmak isteyen erkeklerde daha fazla olabilir. Yüzdeki kıllar, greft başına daha az kıl follikülü olmasına rağmen, saç derisine nakledildiğinde saçlarda daha fazla yoğunluk hissi yaratabiliyor.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara