Saç Ekiminde Kanal Açma İşleminin Önemi

Saç ekiminde kanal açma, toplanan saç köklerinin yerleştirileceği yuvaların açılma işlemidir. Tüm bu işlemlerin başında, öncelikle hastanın saç ekimi planlaması yapılır ve ön saç çizgisi belirlenir. Bilindiği üzere, kafada saçların bulunduğu üst kısımda dikkat çeken en önemli ayrıntı ön saç çizgisidir. Çünkü doğal görünümü tayin etmektedir.

Öncelikle, açılacak kanallarla ekilecek saç kökleri arasında bazı uyumlar olması gerekmektedir. Açılacak kanalların derinlikleri ve genişlikleri, saç köklerinin boyu ve çapıyla uyumlu olmalıdır. Eğer bu uyum olmazsa, ekilen saçlar doğal bir görüntü vermeyecektir. Daha doğrusu bulunduğu ortama dahi uyum sağlayamayacaktır. Fazla geniş olduğu durumlarda saç kökü kanalın içinde tutunamayacak veya sağlıklı bir şekilde beslenemeyecektir. Böyle olunca da saç kökleri sağlıklı bir şekilde büyüyemeyecektir.

Saç ekiminde kanal açma esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer madde ise, kanalların doğru açılarla açılmasıdır. Doğru açı, sizin doğal olan yani ekilmemiş saçlarınızın uzama yönüdür. Ekilecek saçlar için de aynı yöne doğru açılar belirlenmeli ve açılmalıdır. Bu sayede, ekim sonrasında saçlarınızı istediğiniz yönde tarayabilirsiniz ,  taramasanız bile kötü bir görüntü oluşmaz. Peki kanallar yanlış açılarla açılırsa ne olur? İşte o zaman, halk arasında çim adam görüntüsü olarak bilinen görünüm ortaya çıkar. Yani saçlarınız dik dik çıkar. Bu da estetik ve doğal görünüme aykırıdır.

Diğer bir madde ise yine kanalların açısıyla ilgili olup, her bölgede farklı derecelerde açılara dikkat çekmektedir. Şöyle ki, kendi kafanızı da inceleyecek olursanız, her bölgede saçların uzama yönü farklıdır. Mesela, ön saç bölgenize açılacak kanallar öne doğru olmalı ve 30 dereceyle açılmalıdır. Şakaklarınızda açılacak kanallar ise öne ve yana doğru, 45 derecelik bir açıyla açılmalıdır. Saç ekiminde kanal açma işleminde şuna da dikkat edilmelidir, açılacak kanallar önden arkaya doğru gidildikçe, kanalların açıları da artırılabilir. Son olarak, tepe bölgesinin arka kısmını örnek verecek olursak, kanallar ense yönüne doğru açılmalıdır. Kanalların açılmasının ardından saç kökleri, kanallara (yuvalara) yerleştirilir ve operasyon başarıyla tamamlanır.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara