Saç Ekiminde Altın Oran Nedir?

Altın Oran, tarihi geçmişi eski Mısır’ a kadar dayanır, estetik ve sanatta kullanılan, parçalar arasındaki uyumun en yüksek derecede sağlandığı matematiksel orantıdır. Modern tıpla birlikte estetik operasyonların artması, altın oran kullanımının tıp dünyasına taşınmasına sebep olmuştur. Tıpta altın oran öncelikle tüm estetik operasyonlarda, diş hekimliğinde, saç ekiminde, ortopedi de ve benzeri birçok tıp dalında kullanılmaktadır.

Saç ekiminde altın oran saç şeklinizin yüzünüz ile uyumlu ve doğal durmasını sağlayacak olan matematiksel formülü vermektedir. Saç ekiminde altın oran, “en estetik duracak olanın” nasıl olması gerektiğini bize verir. Olması gerekenden yola çıkarak, eldeki imkanlar dahilinde altın orana en uyumlu saç ekim planlanması ortaya konmalıdır.

Saç ekiminde altın oran uygulanmasını etkileyen faktörler, hastanın alın açıklığı, hastanın donör bölgesinin yeterliliği, saç ekimi yaptıracak hastanın beklentileri, hastanın yüz yapısıdır.

Saç ekiminde altın oran kullanmak kişi için en uygun ve en iyi saç şeklinin doğal bir şekilde yeniden yapılandırılmasını sağlamaktadır. Saç ekiminde altın oran saç analizi sonrası yapılacak bir hesaplama ile ortaya konmaktadır. Saç ekiminde altın oranla; ekilen saçların doğal durmasını sağlanır, olması gerekeni göstererek olabilecek en iyinin yakalanmasına yardımcı olur, saç çizgisi ile yüzün uyumlu olması sağlanır, kişinin yüz şekline en uygun saç şeklinin belirlenmesine olanak tanır.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara