Saç Ekimi Operasyonu Kaç Saat Sürer?

Ekim işlemi için iki yöntem tercih edilmektedir FUT  veya FUE yöntemi. Bu yöntemlere göre FUT yönteminde işlem 3-4 saat sürerken, FUE tekniğinde ekim alanına göre  6-12 saat arasında değişebilmektedir. Burada kişinin alan genişliği, saç yoğunluğu ve donör bölge yoğunluğu ekim seansını ve süresini de belirlemektedir. Ekim işleminde alınabilecek greft (kök) ne kadar fazla olursa ekim yapılacak alanda daha doğal, sık ve doğal bir estetik görünüme ulaşılır.  Aynı zamanda bir avantajı da greftlerin tek tek alınması, estetik görüntüde alım yapılan donör alanda herhangi bir şerit izi oluşturmadan, ekim yapılacak alana da bütün köklerin tek tek hepsinin nakledilebilmesi hastayı da memnun etmektedir. Ortalama bir süre verecek olursak eğer molalarla birlikte 8-10  saat sürmektedir.

FUE tekniğinde greftlerin alım süresi yaklaşık 3-4 saattir. Alım işlemi bittikten sonra dinlenme molası verilir. Daha sonra işleme kaldığı yerden devam edilir. Bu ameliyatta hastaya lokal anestezi yapıldığından ağrı sızı hissetmez. Bilinci yerindedir. FUE yöntemin de  8-10 saatte 3500-4500 greft kadar ekim yapılabilmektedir. Fakat bu ekim süresi içerisin de hastamız ve ekim yapan ekibin dinlenme mola süreleri de vardır. Önemli olan ekimi kısa sürede bitirmek değil, kaliteli bir hizmet çıkarabilmektir. Söylediğimiz gibi greft alımı yapıldıktan sonra hasta da yorulacağı için kısa molalar verilebilir.

FUT tekniğinde ise alınan greftler deriden şerit halinde çıkarıldığı için tek seansta da 3000-4000 saç teline kadar ekim yapılabilmektedir. Bu da yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Operasyon uzun aynı zamanda cerrahi ve tıbbi bir müdahaledir. Dikkat isteyen bir iştir. Verilen kısa molalarda hem hastamızın kan şekeri dengelenmesi açısından hafif tatlı gıdalar yedirilir, hem doktor da dinlenir. Böylelikle ekim aşaması da hem hasta hem doktor açısından sorunsuz ve rahat geçirilebilmektedir. Aynı zamanda ekim işlemi için gerekli seansları planlamayı ve ekimi yapan doktorunuz belirlemektedir. Saç dökülme evrelerine göre 2 ya da 3 seansa kadar ekim gerçekleştirilebilmektedir. Tekrar belirtmeliyiz ki burada yapılacak ekime göre hastanın saçlarının ince ya da kalın telli olması, sık ya da seyrekliği, düz ya da kıvırcık olması da önemli unsurlardır. FUT tekniği artık neredeyse hiç kullanılmamaktadır.

Seans sayısından ziyade burada hastanın istediği sonucu alıp alamayacağı önemlidir. Planlamayı yapan doktor hastayı bu şekilde mutlaka bilgilendirmeli, kaç seansta tam olarak istenilen sonucun alınabileceği doğrultusunda planlamayı yapmalıdır.

İyi bir saç ekimi 4000-5000 greft ile yapılabilir. Elbette bu sayı ekim yapılacak alanın büyüklüğüne bağlıdır. Ancak piyasada 4000 greft ekim yapacağını söyleyerek 1-2 kişi ile 6-7 saatte (molalar dahil) işlem bitirilmektedir. Sizin işlem sırasında veya sonrasında greftleri sayma şansınız olmaz çoğunlukla. 4000 greft ekildiği söylenerek 2500-3000 greft ekilerek hastalar bazı merkezlerde aldatılmaktadır. Saçlarınızın sonuçlarını 6 -12 ay arasında görmeniz mümkün olacağı için bu sürede olup bitenin farkında olmayabilirsiniz.  4000-5000   civarı greft , 3-4  kişilik bir ekiple 8-12  saatte (molalar dahil) ekilebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka daha önceki vaka fotoğraflarını görmeniz ve hatta önceki hastalarla telefonla görüşmenizi öneririz. Mümkün olursa da önceden bir saç ekimi vakasını canlı canlı görmeniz veya videosunu izlemeniz uygun olur.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara