Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Saç ekimi ameliyatlarının ilk hedefi hedeflenen başarıyı yakalamaktır. Saç ekimini başarılı kılan şey ise hem saç ektiren kişinin hem de ameliyatı gerçekleştiren ekibin mutlu hissetmesidir. Saç ekiminde önce kişiye en uygun saç ekim tekniğinin belirlenmesi gerekir. Saç ekimi için alınan saç köklerinin herhangi bir zarar görmeden hassas bir şekilde korunmasına dikkat edilmelidir. İkinci dikkat gerektiren konu ise saç kökünün ekilmesi işlemidir. Ekilecek olan saç kökünün yönüne çok dikkat edilmesi gerekir. Saç ekimin başarılı olması için, ekilen saç kökünün kişinin saç kökünün yönüyle aynı olması gerekir.

 

 

Saç ekim işlemini gerçekleştiren sağlık ekibinin tecrübeli ve bilgili olması da çok önemlidir. Saç ekim ameliyatı; steril, kaliteli ve donanımlı bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Bunun dışında ameliyatın başarısını etkileyen unsurlardan birisi de hastanın  uyması gereken kurallardır. Saç ekim işleminden sonra baş bölgesine darbe almamaya dikkat edilmelidir. Saç ekilen bölgenin olduğu tarafın üzerine yatılmamalıdır. Doktorun tavsiyelerine kişi özen göstererek uyarsa çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Saç ekimi yaptıran kişiler ilk 3 gün mutlaka evde dinlenmelidir. Ortam çok sıcak olmamalıdır. Tozlu ortamlardan uzak durulmalıdır. Kafanın her türl darbeden uzak utulması şarttır. Uykusu ağır olanlar uyku sırasında ellerini saçlarına götürmemelidir. Mümkün ise 1 hafta istirahat edilmesi uygun olur. Saç yıkama kurallarına önerilen şekli ile çok dikkat edilmelidir.Saç ekiminden önce ve sonrasında sigara içilmemesi önemlidir.

Başarılı bir saç ekimi için hem işlemi gerçekleştiren ekip hem de hasta aynı titizlikte davranıp olası komplikasyonlara karşı önlem alırsa mutlu sona ulaşmak çok kolaydır.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara