Saç Ekimi Acıtır Mı?

Günümüzde çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilen saç ekimi operasyonları, birçok insana umut ışığı olmaktadır. Bununla birlikte, saç ekimi yaptıracak kişilerin, cevabını en merak ettiği sorulardan biri “Saç Ekimi Acıtır mı?” sorusudur. Saç ekimi acı veren bir operasyon değildir. Acısız ve ağrısız bir saç ekimi operasyonu için günümüzde birçok ameliyatta başarıyla uygulanan lokal anestezi kullanılır. Bu sayede, hasta ekim esnasında hiçbir şekilde acı hissetmez. Lokal anestezinin bir diğer avantajı ise, operasyon esnasında sizi uyutmamasıdır. Şöyle ki, doktorunuz saç köklerinizi ekerken, siz de televizyon izleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Operasyon sonrasında ufak tefek ağrılar olabilmektedir. Abartılacak seviyede yaşanmayan bu ağrıları, doktorunuzun önereceği hafif ağrı kesicilerle rahatlıkla atlatabilirsiniz. Saç ekimi yaptıran kişilerin çoğunluğu operasyon sonrasında ağrı hissetmediklerini belirtmişlerdir. Az bir kısmı ise hafif ağrılar oluştuğunu ancak ağrı kesicilerle bu ağrıların kaybolduğunu söylemişlerdir.

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılan saç ekim yöntemi FUE’dir. Ağrısız ve acısız bir saç ekim tekniği olan FUE‘de, kişi operasyonu en az hasarla atlatır. FUT’taki gibi herhangi bir kesi olmayacağı için, izsiz yöntem olarak da bilinir. Bununla birlikte, yine herhangi bir kesi olmayacağı için, hasta ağrı veya acı hissetmez.

Saç Ekiminde lokal anesteziyi iğne ile değil özel iğnesiz basınçlı kalemlerle gerçekleştirmekteyiz. Bu şekilde baştan sona sıfır ağrı ile saç ekimi gerçekleşmektedir.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara