Saç Çizgisi Neden Önemlidir?

Başarılı bir saç ekiminin en önemli noktası operasyon sonrası sağlıklı ve doğal görünümlü saçlara sahip olmaktır. Ekilen saçların doğal görünümlü olabilmesi için en önemli nokta ön saç çizgisi planlamasıdır. Saç ekimlerinde oldukça önem taşıyan saç çizgisi tasarımı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişiler arası yüz şekli farklılıklarından dolayı standart bir ölçüm uygulanması söz konusu olamaz. Ön saç çizgisi tasarlanırken hesaba katılması gereken diğer değişkenler; anatomik kafa yapısı, kişinin yaşı ve greft miktarıdır.

 

 

Saç çizgisi ölçümüne iki kaş arasından başlanır. Ön saç çizgisi için ortalama alın genişliği 7 cm olarak kabul edilir. Ancak bu değer, kullanılabilecek greft sayısına ve kişinin yüz yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Alın bölgesi kafa yapısı, yaş ve greft miktarı göz önüne alınarak işaretlenir. Alın açıklığına, genişliğine, şakakların büyüklüklerine ve alın kırıklıklarının başladığı noktaya dikkat edilerek; çok sivri olmamak kaydıyla V şeklinde ya da biraz daha oval gelecek olan ön saç çizgisi belirlenir.

Göz hizasında ve ön tarafta yer alan saç çizgisinde, greftlerin ekim yönü ve açıları da en az saç çizgisinin tasarlanması kadar önemlidir. Bu bölgeye ekilen greftler dümdüz bir sıra halinde ekilemez. Naturel ve estetik bir görünüm yakalamak için saç telleri karışık ve doğal bir sistemde sıralanmalıdır. Ön saç çizgisinde girintileri ve çıkıntıları olan, asimetrik bir dağınıklık yakalanmalı, kişinin doğal saç çizgisine benzemelidir.

Şakak bölgesi ele alındığında ise; doğallığı tamamlamak için bu bölgede hafif bir girinti oluşturulmalıdır. Çünkü saç dökülme sorunu olmayan ve ergenlik çağını aşmış her yetişkin erkeğin şakak kısmında bu şekilde bir girinti bulunmaktadır. Saç çizgisi ve şakak kısmına ekilen her greftin çıkış yönleri aynı olmalıdır.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara