Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi saç köklerini uyarır ve hücre çoğalmasını sağlar. Ayrıca saç hücrelerini besleyerek saç dökülmesini azaltır. Ozon tedavisi etkisini saçlı deride de gösterir ve kepeklenmeyi önler. Ozon tedavisi ile saçların uzaması hızlanır. Ayrıca fazla sert ve çok fazla elektriklenen saçların yumuşamasına katkıda bulunur.

Saç derisinde saçların azaldığı bölgelere ve tamamen saçsız olan bölgelere uygulanan ozon tedavisi ile kılcal damarlardaki kan akışı dolayısıyla oksijenlenme artar. Böylelikle saç üreten foliküller uyarılır ve saç üretimi yavaş yavaş başlar.

En zor tedavi edilen androjen bağımlı alopesili kişilerde seanslar halinde uygulanan ozon tedavisi ile yapılan çalışmalarda, beşinci seanstan itibaren saç dökülmesinin tamamen durduğu ve sonraki seanslarda da yeni foliküller gözlemlenmiştir. Ayrıca yeni çıkan saçların daha koyu renkte, çekmelere karşı daha dayanıklı ve daha sık olduğu da izlenmiştir.

Ozon tedavisi sayesinde saçkırana (saç dökülmesi) neden olan bakteri ve mantar enfeksiyonları ortadan kalkar. Boya ya da kimyasal maddelerin kullanılması ile yıpranmış saçlar onarılır. Dökülmeler çok büyük ölçüde azalır ve hatta tamamen kaybolur.

Ozon, saçlı deriye uygulanıp kafa bone ile sarıldığında, saç boyasından geriye kalan kimyasal kalıntıları temizler. Saç derisinde aşırı yağlanma durumunu normal seviyeye getirir. Ozon tedavisi saçlı deriye uygulanırken aşağıdaki yöntemlerin hepsi bir arada uygulanır.

Ozon mezoterapi

Ozon bone

Kan yoluyla ozon terapi

Hangi Durumlarda Ozon Terapi Uygulanır?

Saç dökülmesi

Kepeklenme

Saçlı deride alerjik hastalıkların olması

Saçlı deride mantar hastalıkları olması

Saçlı derinin mantar gibi mikrobik ya da alerjik hastalıklarında, ayrıca saç dökülmesinde ozon tedavisi uygulanır.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanmaz?

Ozon oldukça doğal ve güvenilir bir tedavi yöntemidir ve şartlara uygun ve doğru şekilde yapıldığında neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak aşırı alkol kullananlarda, aşırı enzim salgılanmasıyla seyreden hipertiroidi hastalığında, aşırı derecede kansızlık ve pıhtılaşma sorunu olanlarda, GL-6-F dehidrogenaz enzim eksikliğinde (Favizm), kronik pankreas iltihaplarında (pankreatit), beyin kanamalarında ve yeni gelişmiş kalp enfarktüsünde dikkatli uygulanır.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Öncelikle kişinin saç ve saç derisinin özellikleri belirleniyor.

Özellikler belirlendikten sonra saçın ihtiyaçları tespit ediliyor.

Sonrasında kişiye özel hazırlanan solüsyonla saça derinlemesine masaj yapılıyor.

Ozon terapi saç derisini dezenfekte ediyor ve gözeneklerin açılmasını sağlıyor.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara