Kıl Tekniği Kaş Yapımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Microblading 3D Kıl Tekniği, mikro iğneler ile kaşı şekillendiren ve kıl efekti veren yarı kalıcı bir makyaj uygulamasıdır.

Microblading 3 D Kıl Tekniği işlemi  dövme ile aynı şey değildir.  Dövme çok daha kalıcı bir işlem iken Microblading yöntemi yarı kalıcı bir uygulamadır. Dövmede pigment (boya) derinin daha alt katmanlarına verilirken , Mikroblading Kıl Tekniği Kaş Yapımında pigment (boya) derinin daha yüzeysel katmanlarında kalır. Bu nedenle bu işlem kalıcı değil, yarı kalıcıdır.

Nelere dikkat edilmelidir ?

Öncelikle, iyi eğitim almış ve  işini  profesyonel bir şekilde  yapan bir uzmana gitmek gerekir. Kullanılan boyalar ve teknik hakkında bilgi almak önemlidir. Çünkü kullanılan boya ve uygulanan teknik çok önemlidir.  Altın oran tekniği ile bir ön çizim yaptırarak yüzünüzdeki ifadeyi görmeniz iyi olacaktır.  Uygulamada kullanılan malzemelerin tek kullanımlık size özel olduğuna dikkat edilmeli ve uygulama sırasında steril bir ortamın olması sonrasında oluşabilecek komplikasyonları da ortadan kaldıracaktır.

Unutmayın ki bu işlem dövme kadar kalıcı olmasa da uzun süreli bir uygulamadır.

En çok merak edilen şeylerden biriside budur. “Sonra nasıl bir görüntü olacak?” Eğer işlemi yaptıracağınız kişi profesyonel bir kalıcı makyaj sanatçısı ise, sonra ne olacağını baştan görebilirsiniz. İşleme başlamadan önce yüz şeklinize uygun olan tasarımın belirlenmesi gerekir. Burada sizi yönlendirecek olan uzmanın tavsiyeleri çok önemli. Hangi yüz tipine hangi kaş tasarımının çizileceği hassas bir konudur. İşin başlangıcında yanlış bir karar verilirse, sonrasında yapılan işlemler hep bu yanlışın üzerine devam edecektir. Bu sebeple  öncesinde yapılan kaş tasarımı  çok önemlidir.

İşlemin başarısını belirleyen ana unsur uzmanın deneyimi ve profesyonelliğidir.

Doğallık için uygulanacak boyanın seçimi önemlidir. Çinden veya köreden gelen boyalar kalitesizdir ve içinde ağır metal barındırır. Bu boyalar sonrasında ciltte gri ve kırmızı mavi bir renk bırakır. Avrupa tescilli boyalar en kalitelisidir. Phibrows boyalarını kullanıyoruz ve hiç sorun yaşamıyoruz.

Herhangi bir alerjik durum yaşanmaması için kaliteli ve organik ürünlerin kullanılması gereklidir.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara