Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar. Ayrıca kaş yapısının yüz ifadesinde bütünleyici etkisi de göz önünde bulundurulduğunda ifade eksikliği de ayrı bir önem taşımaktadır.

Kaş dökülmeleri ve azalmalarının en büyük nedeni kaşları düzenlemek amacıyla yolarak köklerinden sökülmesi ile ortaya çıkan eksikliklerdir. Tüm kıl tüylerinde olduğu gibi belli bir sayıdan sonra alınan kaşlar yerlerine gelmemekte zayıflayıp dökülme eğilimi göstermektedir. Güzellik anlayışı zaman içerisinde değiştiği için bu operasyon bu sorunu yaşayan kişiler için başvuru gereksinimi olmuştur.

Daha önceleri ince kaşlar talep eden kadınlar, şu anda daha kalın ve gür kaşları olması yönünde bulunmaktadırlar. İnce ve belirli belirsiz düzensiz kaşları kaş ekimi sayesinde doğal bir görünüm kazandırılabilir. Kaşlara yapılan kalıcı makyaj ve dövmelerde aynı şekilde kıl köklerine zarar verirler, silinmesi için uygulanan lazer tedavilerde yine kaşların kıl köklerine epilasyon etkisi gösterip, yok olmasına neden olacaktır.

Kaş ekimi için uygulanan prosedür öncelikle işlem yapılacak bölgenin belirlenmesi ve donör bölgenin belirlenmesi ile başlar. Saç ekiminde olduğu gibi yine donör bölge olarak ense kıllarından yararlanılır. Gerekli görüldüğü durumlarda ense bölgesine ilaveten favori bölgeleri veya vücudun başka bölgelerinden kök alınıp transfer edilmesi de mümkündür. Kaş ekimi için bir önemli nokta da kaşların yönüdür, kaş yönü diğer kaşların yönüyle aynı olmalıdır ve muhakkak fue yöntemiyle transfer yapılmalıdır. Aksi durumda elde edilecek sonuç yapay ve kötü olacaktır. Ekilecek greftlerin açıları değişkenlik gösterebilir ancak ortalama olarak 20 ya da 25 derecelik açıyla ekilir.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara