İyi Bir Saç Ekim Merkezi Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişinin aklındaki en büyük soru işareti, saç ekimini nerede yaptıracağıdır. Saç ekimi hayati bir operasyon değildir ama estetik kaygılar barındırır. Amaç dış görünüşümüzü değiştirmekse, en iyi saç ekim merkezini seçmek isteriz. Saç ekim merkezini seçerken öncelikle orada kimin ya da kimlerin saç ekimi yaptığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç ekimi operasyonları, tıp alanından ayrı düşünülemez. Saç ekimi sadece ve sadece doktorlar ile birlikte sağlık eğitimi almış bir saç ekim ekibi tarafından yapılan operasyonlardır.

Saç ekimi operasyonları Sağlık Bakanlığı tarafından onay belgesi almış olan tam teçhizatlı hastane, tıp merkezleri veya polikliniklerde yapılır. İlgili kuruluş  Gürültüden, hava kirliliğinden uzak steril bir ortam sağlamayı başarmış olmalıdır.

Tıp bilimi %100 çözülmüş değildir. Bu yüzden size “Garanti Belgesi” vereceğini söyleyen saç ekimi merkezlerine inanmayın. Ticari amaçla kullanılan bu belgelerin bir hükmü yoktur ve yasal değildir.

Saç ekimi yaptıracağınız merkezin operasyon sırasında ve öncesinde yapılan analizlerde kullanılacak olan teknolojik cihazlara sahip olması gerek. Aynı zamanda işlemin gerçekleşeceği odanın ve ameliyathanenin steril olması gerek. Ekim yapılacak bölge için toplanan greftlerin alınmasında kişiye özel aletler kullanılmalı. FUE, GOLD FUE, DHI gibi teknikler kullanılarak saç ekimi yapılmalıdır. Ayrıca ekim işlemlerinden sonra mezoterapi ya da diğer  kök hücre tedavisi işlemleri uygulanarak saç köklerinin sağlıklı ve hızlı uzaması desteklenmelidir.

Saç ekimi operasyonlarını etkileyen en önemli faktör saç ekimi uzmanının deneyimidir. Saç ekimi işleminde en doğal sonuçlara sahip olmak, tamamen işlemi yapan saç ekimi uzmanına bağlıdır. Saç ekimi işleminde ense bölgesinden alınan saç kökleri tek tek ekilir. Alınan bu kökler saçın çıkış yönüne ve açısına göre ekilir. Bu sayede en doğal sonuç elde edilir ve saç ekimi yaptırdığınızı kimse anlamaz. Her bir greftin ekimi teker teker yapıldığı için saç ekim uzmanının deneyimi ve el becerisi büyük önem taşır. Operasyon sırasında ve greft alımı sırasında yapılabilecek yanlış bir işlem, kalıcı yara oluşumu ya da yapay saç görünümüne sebebiyet verebilir. Operasyon öncesinde yeni saç çizgisinin çizimi yapılır. Bu sayede işlem sonrasında çıkacak olan yeni saçlarınızın şeklini görmüş olursunuz. Saç ekimi işlemi ortalama 8-10 saatlik bir operasyon olduğu için, işlem sırasında saç ekimi uzmanının yanı sıra diğer saç ekimi ekibi de yer alır,  ekibin de tecrübeli olması gerekir.

İyi bir saç ekimi 4000-5000 greft ile yapılabilir. Elbette bu sayı ekim yapılacak alanın büyüklüğüne bağlıdır. Ancak piyasada 4000 greft ekim yapacağını söyleyerek 1-2 kişi ile 6-7 saatte işlem bitirilmektedir. Sizin işlem sırasında veya sonrasında greftleri sayma şansınız olmaz çoğunlukla. 4000 greft ekildiği söylenerek hastalar bazı merkezlerde aldatılmaktadır. Saçlarınızın sonuçlarını 6 -12 ay arasında görmeniz mümkün olacağı için bu sürede olup bitenin farkında olmayabilirsiniz.  4000-5000   civarı greft , 3-4  kişilik bir ekiple 8-10  saatte ekilebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka daha önceki vaka fotoğraflarını görmeniz ve hatta önceki hastalarla telefonla görüşmenizi öneririz. Mümkün olursa da önceden bir saç ekimi vakasını canlı canlı görmeniz veya videosunu izlemeniz uygun olur.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara