Hangi Hastalıklar Saç Ekiminde Risk Oluşturur?

Şeker Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Saç ekimi belirli yaş ve dökülme seviyelerinde, herkese rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur.Yalnız, saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, saç ekimi yaptırmak istediğini kendi doktoruna mutlaka söylemelidir. Buradan doktordan kastedilen, kişinin hastalığıyla ilgilenen doktordur. Saç ekimi operasyonu esnasında bir risk oluşmaması için öncelikle onun görüşü alınmalı, sonrasında saç ekimi doktoruyla görüşülmelidir. Takdir edersiniz ki, her kişinin şekeri aynı seviyede değildir. Bununla birlikte hastaların kullandığı ilaçlar da farklılık gösterebilmektedir. Şeker hastalığı olan kişinin, saç ekimi operasyonu öncesinde, şekeri mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

Saç ekimi yaptıracak kişi kullandığı ilaçları ve vitaminleri saç ekim doktoruyla paylaşmalıdır. Çünkü her şeker hastasının kullandığı ilaç ve dozaj farklıdır. Kimi şeker hastalarının zorunlu olarak kullandığı bazı başka ilaçlar kanı sulandırdığı için saç ekimi operasyonunda bir risk oluşturabilir.

Tansiyon Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Tansiyon hastalarında saç ekimi operasyonu öncesinde, hasta mutlaka kendi doktorundan onay almalıdır. Operasyon öncesinde hastaya gerekli ilaçlar verilerek, operasyon boyunca tansiyonu kontrol altında tutulur. Bu sayede, gerek hasta gerek doktor açısından operasyon konforlu geçer.

Kalp Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Kalple ilgili bir operasyon geçirmemiş kalp hastalığı olan kişi, saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinde öncelikle kendi doktoruyla (kardiyolog) görüşmeli, onun onayını almalı, gerekirse yeni tetkikler yaptırmalıdır. Kalple ilgili operasyon geçiren kalp hastalarına ise saç ekimi operasyonu önerilmez. Bununla birlikte, kalp hastalıkları doktorunun görüşü önemlidir. Kardiyolog, hastaya saç ekimi operasyonu için onay verirse operasyon yapılabilir.

Hepatit B, Hepatit C ve HIV Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Hepatit B hastalarına saç ekimi yapılmasında mutlak kontra endikasyon yoktur.  Bununla birlikte Hepatit C ve AIDS hastalığının başlangıcı olan HIV hastalarına saç ekimi yapılması önerilmez.

Hemofili Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Kanın pıhtılaşmaması veya geç pıhtılaşması olarak bilinen hemofili hastalarına saç ekimi yapılmaz. Çünkü, saç ekimi yaklaşık 8-10 saat süren bir operasyon olup, operasyon esnasında az da olsa kanama olmaktadır. Hemofili hastalarında kanın sürekli sulanması ve pıhtılaşmaması da hastanın hayatını tehlikeye atabileceği için saç ekimi yapılmaz.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara