En İyi Saç Ekimi Tekniği Hangisidir?

Bir saç ekimi sağlıklı saç köklerinin dökülmeye karşı dayanıklı bir alandan alınmasını ve bunları tedavi bölgesine implante etmeyi içerir. Hem ekstraksiyon fazı hem implantasyon fazı eşit derecede önemlidir. FUT ve FUE teknikleri arasındaki temel fark, verici saç köklerinin nasıl çıkarıldığıdır.

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu)

Genel olarak kafa derisinin alt kısmından aşağıya doğru, ince bir kafa derisinin çıkarıldığı geleneksel bir tekniktir. Saç folikülleri daha sonra bir mikroskop altında tek birime ayrılır. Şeridin çıkarıldığı kafa derisi daha sonra dikilir. Ekstraksiyon fazı alternatif tekniklere göre daha hızlı olduğu için saç nakli daha ekonomiktir, ancak kısa saç altında görülebilen önemli bir yara izi bırakır. Günümüzde pek fazla uygulanmamaktadır.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Kıl folikülü veya bir grup folikülünün; deride küçük bir dairesel kesim yaparak ve küçük bir açık delik bırakarak kafa derisinden çıkarılması için bir delme tekniğinin kullanıldığı başka bir geleneksel tekniktir. Delikler donör alanı boyunca küçük beyaz yaralara dönüşerek iyileşir ve işlemi yapan kişinin  becerisine bağlı olarak belirsiz bir hal alabilir. Bu yara izleri daha hızlı iyileşir ve FUT'den daha az görünürdür.

DHI (Direct Hair Implantation)

Hastanın cildini kesmeyi gerektirmediği için mikro-FUE olarak adlandırılabilir ve sadece 1 mm veya daha küçük çaplı punçlar, verici alandan kılları tek tek almak için kullanılır.

Hem FUT hem de FUE seçenekleriyle, foliküller aynı şekilde, tedavi alanında alım delikleri oluşturarak ve kıl köklerini forseps ile deliklere yerleştirerek, açı, yön ve derinlik üzerinde çok az kontrol sağlayarak implante edilir.

DHI saç ekimi tekniği, maksimum hasta konforu, iz bırakmayan ve doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için prosedürün her adımında en iyi yaklaşımı alan test edilmiş ve standartlaştırılmış bir yöntemdir. Kafa derisinde FUE tekniğinde olduğu gibi dikiş atılmaz, neredeyse ağrısızdır, görülebilir yara izi oluşmaz, iyileşme süresi kısadır hatta ertesi gün işe geri dönülebilir. Fakat DHI yönteminin  bazı dezavantajları da vardır ;

  • Yeni bir teknik olması nedeni ile, diğer yöntemlere oranla daha pahalı bir yöntemdir.
  • Her ne kadar neşter kullanılmadan yapılan bir işlemse de, olası enfeksiyonlara kapılma ihtimali vardır
  • Uygulamada greftler tek tek alındığından, işlem süresi diğer saç ekim işlemlerine oranla daha uzun sürer.
  • FUE tekniğinde 6-8 saatte bitecek olan işlem, DHI tekniğinde 2 ila 3 gün sürebilmektedir.
  • Saçların dökülme ve yeniden çıkma süreleri arasında diğerlerinden farkı yoktur.
  • Yeni uygulanan bir metot olduğu için her yerde uygulama tercih edilmez.
  • FUE tekniğine göre sonuçlar henüz daha başarılı değildir.

Sonuç olarak günümüzde hala en geçerli ve en iyi sonuç veren yöntem FUE yöntemidir.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara