Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi yaptıran bir kişi yeni imajına bir an önce kavuşmak ister. Saç ekimi sonrasında iyileşme sürecinin bitmesiyle ekilen saçlar 2-3 ay içinde  hemen uzamaya başlar ancak istenilen doğal halini alması yaklaşık 1 yılı bulmaktadır. Bu süreç, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, saçın yapısına ve çevresel etkilere göre bu süre kısalabilir.

Saç ekimi sonrasındaki ilk 2 haftalık süreçte, yeni ekim yapılan bölgede oluşan ufak yaralar kabuk bağlayarak iyileşir. Ekilen greftler, yeni yerlerine bu dönemde tutunur ve uyum sağlarlar. Şok dökülmenin hemen arkasından da normal büyüme döngüsüne giren saç kılları ayda 1 – 2 cm. kadar uzarlar. Bu süreçte doğal formuna daha kavuşamamış olan köklerin çıkarttıkları ilk dönem saç kılları, normal saç kıllarına nazaran daha biçimsiz ya da daha zayıf olabilmektedir.

Saç ekiminde geçici dökülme ilk iyileşme sürecinin hemen ardından saç tellerinin normal büyüme formuna kavuşabilmesi için gerekli olan bir süreçtir. Bu süreç saç ekimi operasyonunun ardından yaklaşık 1 ay sonra başlamaktadır. Geçici dökülmenin başlama ve bitiş zamanı bünyeden bünyeye göre değişebilir. İkinci aydan itibaren geçici dökülme sona erer ve saç kökleri büyümeye başlar. Dördüncü ayda saç telleri uzar ve belirli bir şekil almaya başlar, altıncı aya gelindiğinde, saç kökleri yüzde 45 ile 80 arası çıkar. Kişinin saçları çıplak gözle rahatlıkla fark edilir, sekizinci ay ve sonrasında normal büyüme döngüsüne giren olan saç kökleri, gürleşir, kalınlaşır ve doğal formunu almaya başlar. Bazı kişilerde ortaya çıkabilen kıvırcık saç sendromu sekizinci ay sonrasında ortadan kalkar, 12 ay sonunda saç kökleriniz artık doğal seyrinde büyümeye devam eder.

Ekilen saçlar sizin kendi saçlarınızdır ve saç ekimi sonrası 1 senelik sürecin sonunda tamamen doğal yapılarına kavuşmaktadır. Ekilen saçlar 1 senelik sürecin sonrasında sizin kendi saçlarınız gibi doğal bir uzama sürecine girer ve ayda ortalama 1-2 cm uzamaya başlarlar. Burada dikkat edilmesi gereken tek konu saç ekimi operasyonunda donör bölge olarak nerenin kullanıldığıdır çünkü sizlerin de bildiği gibi vücudumuzdaki tüm saç kökleri kafa bölgemizdeki saçlarımızla aynı yapıda değildir.

Sonuç olarak; ekilen saç ne kadar uzar sorusunun cevabı donör bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Donör bölge olarak ensedeki saç kökleri kullanıldıysa saçlarınız 1 senenin sonunda doğal saç yapınızla aynı oranda istediğiniz kadar uzayacaktır. Donör bölge olarak ikincil bölgeler (göğüs, sırt, kol ya da bacak) kullanıldıysa, bu kıl kökleri, saç yapısı ile yeterince uyumlu olmadığı için alındığı bölgeye göre uzama oranı değişecektir.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara