Doğal Saç Ekimi Nasıl Olmalıdır?

Saç dökülmesi her üç kişiden birinin yaşadığı önemli bir sorun. Saç dökülmesi probleminin ortadan kalkması için yapılan çalışmalar hızlı bir şekilde devam etse de özellikle genetik saç dökülmesi sorunu günümüz tıbbındaki gelişmelere rağmen çözülebilmiş değildir. Kalıcı saç dökülmesinin en iyi çözümü saç ekimidir.

Saç ekimi özellikle son on yılda başarılı sonuçlar sebebiyle dünya çapında saç dökülmesi için tercih edilen en iyi çözümdür. Saç ekimi yaptırmaya karar verenleri en endişelendiren konu ise doğal saç ekimi yapılıp yapılamayacağıdır. Saç ekimi yalnızca size ait saç köklerinden yapılabilen bir uygulamadır. Eğer yeterli saç kökünüz yoksa saç ekimi yapmak imkansız hale gelir. Az saç kökü ile yapılan saç ekimlerinde operasyon sonrası bile açıklık kalabilmektedir. Bu da istenilen doğal saç ekimi görüntüsünü engeller.

Saç Ekiminde Kanal Açma İşlemi doğallığı etkileyen en önemli konudur. Gereğinden fazla derin açılan kanallar saç diplerinde kalıcı şişliklere sebep olabilirken, saç telleri estetik olmayan bir görüntüyle çıkar.

Kanal açılması doktorun el becerisiyle gerçekleştirilen önemli bir noktadır. Saç ekiminde, saçın döküldüğü bölgeye bağlı olarak kanalların farklı açılarla açılması gerekmektedir. Özellikle ön saç çizgisinde yanlış açıyla açılan kanallar çim adam görüntüsü oluşmasına sebep olmaktadır. Kelliği çok geniş olan kişilerde saç köklerinin dağılımı çok iyi planlanmalıdır. Doğru planlanmayan saç kökleri ile iyi bir görüntü elde edilemez.

Donör alanın kalitesi kadar, donör alan olarak seçilen bölge de çok önemlidir. Günümüzde saç ekimi operasyonlarının %90’ı ense bölgesinden alınan saç kökleri ile yapılmaktadır ancak ense bölgesi yetersiz olduğu durumlarda sakal ,göğüs,bacak veya sırt bölgesi gibi ikincil donör alanlar tercih edilebilmektedir. Böyle durumlarda saç yapısıyla birebir uyuşmayan kıl yapısı kıvırcık saç sendromu gibi sorunlara sebep olmaktadır.

Ön saç çizgisinin gereğinden fazla önde ya da çok geride oluşturulması saç ekiminde doğallığı etkiler. Ön saç çizgisi yanlışlığı, yanlış saç ekimi planlanmasından kaynaklanabildiği gibi kişinin donör alanının yetersizliğinden kaynaklı da ortaya çıkabilir.

Donör bölgenizdeki yetersizlikler haricinde doğal saç ekimi yapılmasını engelleyen çözümü olmayan bir sorun yoktur. Dikkatli karar verilerek, doğru bir ekiple yapılan saç ekim operasyonları ile doğal görünümlü bir saça sahip olabilirsiniz.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara