DHI (Direct Hair Implantation) ile Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi, Direct Hair Implant kelimelerinin kısaltılmasıdır yani direk saç implantı demektir. DHI saç ekimi tekniğinin en önemli özelliği dikiş, iz gibi uygulamalara gerek kalmadan yapılabilmesidir. Başın arka bölümünde bulunan saçlı deriden alınan greftlerin saçsız alana implant (yerleştirme) suretiyle uygulanması ile gerçekleştirilir. En büyük avantajı ise greftlerin hava ile temasının göreceli olarak daha  kısa sürmesi sebebiyle daha sağlıklı sonuç elde edilebilmesidir.

Başın arka kısmından alınan greftler, uygulanacak alana herhangi bir kesi açılmadan özel aletler vasıtası ile yerleştirilir. Saçın ekileceği bölgeye delik açmadan ve kesmeden yapılması sebebiyle ekilen kökler daha sağlam tutmakta ve daha sıklıkla ekim yapılabilmektedir. Kesik açılmadığı için iyileşme ve ekilen köklerin yeni yerlerine adaptasyonu daha hızlı olmaktadır.

FUE Saç Ekimi yönteminde, ekilecek greftler bir kerede saçlı derinden alınarak sınıflandırılır. Bu sınıflandırmadan sonra özel bir kimyasal uygulaması ile ekime hazır hale getirilerek operasyon gerçekleştirilir.

DHI Saç Ekimi ise saçların tek tek alınarak ekilmesi olarak ifade edilebilir. Bu teknikte kesi yapılmadan, topluca greft alınmadan, donör greftler tek tek alınarak uygulanmaktadır. Mikron düzeyinde kalınlıkta olan bir iğne aracılığı ile saçlar olağan yönlerine uygun uzayacak şekilde köklere tek tek yerleştirilir. Bu yerleştirme yapılırken kesi uygulanmaz, deride yuvarlak yuvalar oluşturulur ve buralara greftler konulur.

DHI Saç Ekimi yönteminin diğer yöntemlerden en büyük farkı ve en avantajlı yanı çok daha fazla kök nakline imkan vermesi sebebiyle daha fazla saçın çıkmasına olanak sağlamasıdır. Kesi yapılmadığı için saç derisinde uygulama yapılacak alan daha fazla olmakta ve santimetrekareye 75 ile 100 kök ekimine imkan sağlamaktadır.

Kesi yapılmadığı için saçın çıkma yönünü belirlemek çok daha kolaydır. Bu uzayan saçların daha estetik ve doğal görünmesini sağlar. Çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde hiçbir yara veya kesik izi oluşmaz. Bu yüzden operasyondan sonraki iyileşme süresi çok daha kısadır. Böylece ekilen saçların hemen kök salmaya ve uzamaya başlaması mümkün olur.

DHI Saç Ekimi ile uzayan saçların görünümü çok daha estetik ve doğal olmaktadır. Saçlarınızın doğal görünümüne en yakın uygulama olan bu yöntem ile orijinal saçlarınızın birebir aynısına yeniden kavuşursunuz. DHI Saç Ekimi yönteminde, eğer baş bölgenizde saçınız hiç kalmamışsa veya ekime uygun değillerse, vücudunuzun çeşitli bölgelerinden alınan kılların ekiminin yapılması da mümkün olmaktadır. Göğüs veya sakal kıllarınız ile de DHI Saç Ekimi yapılması mümkündür.Aynı imkan FUE yönteminde de vardır.

DHI Tekniğinin Dezavantajları ise şunlardır  ;

  • Yeni bir teknik olması nedeni ile, diğer yöntemlere oranla daha pahalı bir yöntemdir.
  • Her ne kadar neşter kullanılmadan yapılan bir işlemse de, olası enfeksiyonlara kapılma ihtimali vardır
  • Uygulamada greftler tek tek alındığından, işlem süresi diğer saç ekim işlemlerine oranla daha uzun sürer.
  • FUE tekniğinde 6-8 saatte bitecek olan işlem, DHI tekniğinde 2 ila 3 gün sürebilmektedir.
  • Saçların dökülme ve yeniden çıkma süreleri arasında diğerlerinden farkı yoktur.
  • Yeni uygulanan bir metot olduğu için her yerde uygulama tercih edilmez.

FUE tekniğine göre sonuçlar henüz daha başarılı değildir.

SAÇ EKİMİNDE TECRÜBE

Saç Ekimine ilişkin bütün hizmetleri veriyoruz. En son teknolojik aletlerle, en yeni tekniklerle, çok ahlaklı ve tecrübeli bir ekiple, steril ortamlarda, A Plus hastanelerde, ameliyathane ortamında, uygun fiyatlara kaliteli hizmete ulaşmak için bize fotoğraflarınızı göndermeniz yeterlidir. Aynada her bakışta bizi  güzel bir şekilde  anmak ister misiniz ? Biz çok isteriz… Yaptığımız vaka örneklerini görmek, önceki vakalarımızla tanışmak ve ücretsiz saç analizi için sizleri kliniğimize bir kahve içmeye davet ediyoruz, kırk yıl hatırı olsun diye… Hep iyi hatırlamak ve hatırlanmak için… Amacımız işimizi icra ederken, iyi niyetler, güzel dostluklar biriktirmektir.

Saç Ekimi

Saç ekiminde dünyada kullanılan yöntemlerden ikisi FUT ve FUE (Follicular Unit Extraction) teknikleridir. Ülkemizde de güncel olarak en yaygın kullanılan yöntem bunlardan FUE yöntemidir. FUE yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ense bölgesinden tek tek 0,7 mm uzunluğunda punchlarla iki kulak...

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir...

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar...

Bize Ulaşın

Call Now Button Şimdi Ara